Sosyal Medya Yönetimi

İçerik Planlama

İçeriğin sosyal medyada planlanması, programa esneklik sağlar ve gerçek zamanlı etkileşimde bulunma fırsatları sunar. İçeriğinizi, mümkün olduğunca insanlara yardım etme amacı ile geliştirmeniz de önemlidir. Sosyal Medya içerikleriniz, insanların karşılaştıkları sorunları çözmelerine yardımcı olmak için ne kadar çok çalışırsa, kullanıcıdan kullanıcıya yayılma şansı o kadar fazla olur. Yayınlama sıklığı açısından tutarlılık, kitlenizin sizden ne zaman yeni içerikler beklediğini öğrenmesine yardımcı olabilir ve tutarlı bir programa sahip olmak güncellemeleri olmaksızın herhangi bir aksamaya ya da uzatmaya gerek kalmadan katılımı en üst düzeye çıkarmanızı sağlar.

Sosyal Medya Reklamları

Twitter, LinkedIn, Facebook ve diğer sosyal medya reklam platformları, bu sorunu çözmek için çok etkili hedefleme olanakları sunar. Sosyal Medya reklamlarının büyük fırsatlarından biri anlık geri bildirimdir. Sponsorlu bir etkinliği dakikalar içinde ölçebilir ve gelişmiş analiz raporlarını takip edebilirsiniz. Tüm bu mevcut verilerle, küçük kitlelere birkaç “test” reklamı gönderiyor, sonuçları izliyor ve daha sonra yüksek performanslı reklamları daha büyük gruplara ayırıyor olmanız gerekiyor. Daha ucuz ve daha etkilidir.

Sonuçları Ölçün

Sosyal medya pazarlaması söz konusu olduğunda, Facebook önemli bir platformdur. En büyük kullanıcı tabanına sahiptir. Facebook, sosyal ağlara bakışımızı yeniden tanımladı ve aynı zamanda işletmeler için sosyal medya olanaklarını genişletti. Ama diğer yandan Twitter, YouTube, LinkedIn ve Instagram gibi diğer sosyal medya platformları da sosyal olarak kullanılmaya değer olduklarını kanıtladı.

Merhabalar
Size nasıl yardımcı olabiliriz?