İçerik Pazarlaması

İçerik pazarlama, ziyaretçileri müşterilere, müşterileri de alıcılara dönüştürmek için değerli içerik oluşturma ve paylaşma anlamına gelir.

Paylaştığınız içeriğin türü, sattığınız ürünle yakından alakalı olmalıdır. İçerik pazarlamacılığının amacı, tüketici davranışını değiştirmek veya geliştirmek amacıyla, ilgili ve değerli içeriği tutarlı bir şekilde oluşturup yönlendirme yaparak,  müşteri çekme ve elde tutmaktır. İçerik pazarlaması, dijital reklamın en güçlü kaynaklarından biridir.

 

Blog

Blog, müşteri odaklı, daha alakalı ve ilgi çekici bir içerik oluşturmadır. Okuyucu / müşteri anketleri, analiz, sosyal izleme ve diğer araçlarla veri toplanabilir. SEO’ya uygun içerik oluşturarak Dijital pazarlamaya katkı sağlayabilirsiniz.

 

Ziyaretçi Yorumları

Ziyaretçi yorum özelliğinin açılması, trafik kazanmanıza ve dijital reklam stratejinizi iyi ve nazik bir şekilde uygulamanıza yardımcı olur. Ziyaretçi blogu, daha fazla kitle elde etmenize ve SEO sıralamanızı etkin bir şekilde artırmanıza yardımcı olur. İşletmenizin web sitesine trafik çekmek veya kişisel markanızı geliştirmek istiyorsanız, stratejik bir ziyaretçi bloglama yaklaşımından yararlanabilirsiniz. Ancak, ziyaretçi blog’unuzu ciddiye alacaksanız, potansiyel bir fırsatta nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmeniz gerekir. Alan adı yetkilendirme, sosyal medya takibi ve konu performansı gibi ölçümler, blog stratejinizin başarı anahtarıdır.

 

Linkedin Blog (B2B)

LinkedIn bugün öncelikli B2B pazarlama ağı için en etkili yollardan biridir. Kurum bilgileriniz, büyüklüğünüz, yetenekleriniz, iş tecrübeniz ve eğitiminiz hakkında bilgi önemli bir kaynaktır.

Basın Bültenleri

Basın bültenleri sadece medyaya ve tüketicilere içerik dağıtımı için etkili bir araç olmakla kalmayıp, pazarlama ve sitenize ziyaretçi çekmek için mükemmel bir fırsat olabilir. Basın bültenleri günümüzde çok güçlü bir dijital reklam aracıdır.

Konuyla ilgili mutlaka başarılı Dijital Pr şirketi ile çalışabilir ve maksimum faydayı sağlayabilirsiniz.

 

Belgeler

Listeler, sunumlar, yapılacaklar listesi, kontrol listesi, PDF’ler ve e-kitaplar gibi dokümanlar, iş hedeflerinizi aktarmanın ve yazılı içeriği kullanarak maksimum müşteri sayısı elde etmenin iyi bir yolu sayılır. Ancak bu içerik, dijital reklam stratejinizin ne olduğu hakkında net bir anlayışa sahip olan kişi tarafından yazılmalıdır. Dijital reklam stratejinizin hedeflerini açıkça belirttikten sonra, ürünlerinize gerçekten ihtiyaç duyan kitleleri nasıl toplayacağınıza karar verebilirsiniz.

Sunumlar

Taktik uzmanlık şarttır ancak müşteri evrenini ve onların satın alma deneyimini anlamak, dijital dünyada daha da önemlidir. Sunum, iş ve ürünle insanları cezbetmek, ilham vermek ve meşgul etmek için çok kullanışlı bir yöntemdir.

Web Seminerleri

Web seminerleri, B2B pazarlamacılarının yeni müşterilere ulaşmaları ve mevcut müşterilerle kalıcı ilişkiler kurmaları için en popüler yollardan biridir. B2B pazarlamacılarının%62’si şu anda web seminerleri kullanıyor ve %63’ü etkili bir içerik pazarlama taktiği olduğuna inanıyor.

E-Kitap

İçerik pazarlamacıları, işlerini pazarlamak ve gelir kaynağı olarak e-kitapları benimsemişlerdir. Amaçları ve tercih ettikleri biçimler değişse de geniş içerikleri duyurmak ve büyük kitlelere ulaştırmak için hala etkin yollardan biridir.

Forumlar & Soru-Cevap(Q&A)  Siteleri

Soru-Cevap siteleri ve forumları, problemi olan kişilerle doludur ve çözüme yardımcı olmaya ihtiyaç duyar. Bu size onlara DEĞERLİ içerik sunma şansı verir. Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıtmakla ilgili değil ama problemlerini çözdüğünüzde size karşı güven duyarlar ve bunu da diğer kullanıcılarla paylaşmaktan çekinmez. Dijital reklam stratejinizi çalışabilir ve başarılı hale getirmek için müşterinin size faydalarını görebilirsiniz.

Videolar

İşletmeler, dijital reklam stratejisi için etkili ve akıllıca etkili bir içerik taktiği oluşturmak için video içerik pazarlamasına akın ediyor. İçerik pazarlaması söz konusu olduğunda, videonun rolü giderek daha belirgin hale geliyor. Günümüzde şirketler, videonun içerik ve dijital reklam stratejisinde önemli bir rol oynadığını fark ediyorlar. Kullanıcının dikkatini çekmek ve marka mesajını unutulmaz ve anlamlı bir şekilde sunmak için etkili ve güzel bir araçtır.

İnfografikler

İnfografikler, iletmeye çalıştığınız iş felsefenizin yaratıcı ve açıklayıcı tasvirleridir. Gönderiniz, infografik gibi görsel bir metrik ile birlikte daha fazla kişiyi çeker. Öncelikle görsellerin pazarlama kampanyalarına dahil edilmesinin nedeni, pazarlamacıların izleyicilerin dikkatini daha etkili bir şekilde çekmek istemeleriydi. Artık kitlenin dikkati her zamankinden daha dağınık; bu sebeple, tüm dijital reklam stratejisindeki görsellerin önemini daha da arttı.

 

Sonuçları ölçün

İçerik pazarlaması, işletmenizi tanıtmanın en önemli yollarından biridir. İçeriğiniz ne kadar verimli ve anlaşılır olursa gönderileriniz o kadar çok potansiyel müşteriye ulaşacaktır. İnfografik, video ve görüntüler, ürünü viral hale getirmek için kullanabilecek en değerli kaynaklardır.

Merhabalar
Size nasıl yardımcı olabiliriz?