E-posta Pazarlama (E-mail Marketing)

E-posta pazarlaması, bir şirket elektronik posta kullanarak bir grup kişiye ticari mesaj gönderdiğinde ortaya çıkar. En yaygın olarak reklamlar, iş talepleri veya satış talepleri yoluyla, herhangi bir e-posta iletişimi, müşteri sadakati, bir ürün veya şirkete ya da marka bilinirliğine güven oluşturmasına yardımcı oluyorsa e-posta pazarlaması olarak kabul edilir. E-posta pazarlaması, işinizi de tanıtırken müşterilerinizle iletişimde kalmanın etkili bir yoludur. Bir e-mail marketing stratejisi, genel dijital reklam stratejinizin ve iş planınızın bir parçasıdır. E-posta kanalının kullanımıyla ürünlerinizi ve hizmetlerinizi, kâr elde etme ve hedeflerinize ulaşma şansını en yüksek düzeye çıkararak pazarlamanıza yardımcı olur.

Hedeflerin belirlenmesi, farklı pazarlama faaliyetlerinizin sonuçlarını ölçmeyi kolaylaştırır ve bunlara bağlı kalmanız için gereken odak ve motivasyonu sağlar. Nihai hedefiniz, işletmenizin ve kâr amacı gütmeyen kuruluşunuzun daha fazla iş yapmak ve başarıya ulaşmak için kullanabileceği işlem yapılabilir içerik sunmaya devam etmektir. E-postalarınızı gerçekten dört gözle bekleyen bir kullanıcı kitlesi oluşturmak isterseniz, listenize yeni kişiler eklemeden önce izin almanız gerekir.

 

Listenizi Büyütün

Potansiyel müşterilere ulaşmak ve müşterilerle uzun vadeli ilişkiler kurmak için kanıtlanmış bir yöntemdir. İşinizi büyütmek pek çok şey demektir. Sizden haber almak isteyen bir müşteri grubu ve potansiyel müşterileriniz olduğunda, işletmeniz, hizmetleriniz ve teklifleriniz hakkında bilgi almak çok daha kolay. Listenizi yalnızca kartvizit göndererek, kendi etkinliklerinizi oluşturarak arttırabilirsiniz.

E-posta yazma, dijital reklamcı için kritik görevlerden biridir. Çünkü çok özlü ve odaklanmış olmalısınız, kimse uzun e-postaları okumaz. Bu sorundan kaçınmak için görseller ve iletiler, iletinizi iletmek için e-postada kullanılacak en iyi seçeneklerdir.

 

Takvim Oluşturun

Hedef kitlenizin çoğunun okuyabileceği bir şekilde planlayın. Pek çoğu iş saatleri içinde oluşturulabilse de, en iyi orana sahip olanlar 9’dan 5’e kadar gönderilmez. En iyi strateji gece göndermektir. Ayrıca Cumartesi ve Pazar hafta içi günlerinden daha iyi performans göstermektedir.

Sonuçları ölçün

Stratejiniz, markanızın görünümü ve izlenimiyle eşleşmelidir. Bir şablon kullanıyorsanız, şirketinizin renk ve logosunu başlığa dahil edecek şekilde özelleştirmek isteyebilirsiniz. E-postalarınız şirketinizin içeriğinin geri kalanıyla tutarlıysa, okuyucular daha fazla bilgi sahibi olacaklardır.

Merhabalar
Size nasıl yardımcı olabiliriz?